Медицински КРЕМИ

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Мелем за рани и изгореници
При сите изгореници од сонце, оган и хемикалии. Се користи при црвенило, иритација, оштетување и сек..
300 MKD
без ДДВ: 254 MKD
Мелем од НЕВЕН 50 ml.
Мелем од НЕВЕН 50 ml. За сите кожни промени, израстоци и заболувања. При секакво оштетување на кож..
300 MKD
без ДДВ: 254 MKD
Балсам од НЕВЕН  со SPF 35 175 ml.
Балсам од НЕВЕН  со SPF 35 175 ml.  За изгореници од сонце, вени и капилари. Ги затегнув..
230 MKD
без ДДВ: 195 MKD
АНТИВЕНЕ КРЕМ
АНТИВЕНЕ КРЕМ  За проширени вени и капилари. Против воспаление на вените, болки, отеченост н..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
АНТИВЕНЕ ГЕЛ
АНТИВЕНЕ ГЕЛ  За проширени вени и капилари. Против воспаление на вените, болки, отеченост на..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
ХЕМОРИН КРЕМ
ХЕМОРИН КРЕМ  Растителна крема за локална нега на внатрешни и надворешни хемороиди. Смирува ..
175 MKD
без ДДВ: 148 MKD
АНТИХЕМ КРЕМ
АНТИХЕМ КРЕМ Билна крема за локална нега на внатрешни и надворешни хемороиди. Смирува воспален..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
ГАВЕЗ ГЕЛ
ГАВЕЗ ГЕЛ За скршеници, тетиви, лигаменти, артритис, модрици, тромбофлебитис и набиеници. ..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
КАПСИКУМ ГЕЛ ЗА МАСАЖА
КАПСИКУМ ГЕЛ ЗА МАСАЖА Гел за масажа кој смирува ревматски болки, воспаление на зглобовите и муск..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
СУПЕР ХАМА ГЕЛ
СУПЕР ХАМА ГЕЛ Гел против кожни иритации, воспаленија, убоди од инсекти, изгореници, акни и алерг..
210 MKD
без ДДВ: 178 MKD
АНТИПЕРСПИРАНТ ГЕЛ
АНТИПЕРСПИРАНТ ГЕЛ  Спречува прекумерно потење на нозете и непријатен мирис. Против иритации..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
ЈЕКО Zn
ЈЕКО Zn  За сува и оштетена кожаа. При иритација од пелени, при гнојни процеси, осип, чешање..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
ХЕРПО ГЕЛ 20мл.
ХЕРПО ГЕЛ 20мл. Најефикасна прва помош при појва на херпес. Моменталноо го запира чешањето, отоко..
140 MKD
без ДДВ: 119 MKD
DOCTOR'S © 2024. UKION SHOPS