М СПРЕЈ ПРОТИВ ВОШКИ 100мл.
  • М СПРЕЈ ПРОТИВ ВОШКИ 100мл.

М СПРЕЈ ПРОТИВ ВОШКИ 100мл.

410 MKD
Производител: DOCTOR'S
Шифра на производ: ANTIPEDICULI M-SPRAY
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

1. На сува коса темелно се нанесува еден од
овие препарати:
М Спреј - се остава да делува 4 часа или
М Масло – се остава да делува 8 часа или
М Гел – се остава да делува 12 часа
Која количина ке се нанесе зависи од
должината на косата и дебелината на влакното.
Важно е на тилот и зад ушите да бидат повеќе
нанесени, затоа што на тие места се најгусто
сконцентрирани вошките и гнидите.
2.Со М Чешел се чешла косата од коренот кон
врвот
По одминувањето на времето потребно за
делување на препаратот, најдобро е косата да
се подели на неколку делови и секој прамен да
се исчешла внимателно
3. Косата се мие со М Шампон.
Доколку на косата има уште остатоци од
препаратите за отстранување на вошките и
гнидите,тогаш може да се измие уште еднаш
со истиот шампон.
4. Косата се мие дополнително со М
Балзам
За да се добие бујност, растреситост и убава
форма на косата и за да може лесно да се
чешла.
5. По 7-10 дена повторно да се провери косата
и во случај на зараза или заради превенција,
третманот да се повтори уште еднаш.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: СПРЕЈ-ВОШКИ
DOCTOR'S © 2024. UKION SHOPS